050-193-555-8
063-921-555-8

Режим роботи:
10.00 - 18.00

050 193 5558

Весільний рушник - вишиваємо власноручВесілля - сакральне дійство, що об'єднує двох людей у сім'ю, сплітає долі. Це один з найбільших ритуалів, який проходить людина за своє життя (наряду із хрещенням, народженням дітей, тощо). Його значення важко переоцінити. Одним із головних атрибутів весілля для українців є вишитий весільний рушник.Вишиваємо весільний рушник


Весільний рушник - наша спадщина

Кожна людина прагне, щоб життя після весілля було довгим та щасливим. Для цього наші предки знали безліч таєнств, одне з яких є вишивання весільного рушника.

Так молода дівчина вишивала його починаючи з юнацтва, очікуючи на свою долю. Показувати рушник комусь із чужих людей вважалось поганим знаком. Подекуди, в залежності від регіону України, до цього дійства могла залучатися мати дівчини (рідна чи Хрещена), що вишивала рушник для неї.

Початок вишивання мав бути закладений в четвер на молодий місяць, обов'язково з чистими руками та думками. Останнім взагалі варто приділити особливу увагу, думати тільки про хороше, вишивати з любов'ю до майбутнього нареченого. Не радимо вишивати з поганим настроєм, під час сварки.

Як правильно обрати схему весільного рушника

Схема весільного рушника може бути досить різною. Традиційно це чорна та червона нитка, або замість чорної - нитка синього кольору. Цікавими є також монохромні візерунки, або повнокольорові (здебільшого квіткові композиції). Схема весільного рушника може складатись як із строгих геометричних візерунків, так хвилястих ліній, квітів та анімалістичних зображень. Варто обирати саме той, що насправді припав до душі, вишивати ті символи, що близькі по духу, символізують вашу майбутню сім'ю.

Наприклад:
  • Парні птахи чи тварини символізують дружність та рівність молодих.
  • Дерево роду - найсильніший символ сім'ї, його коріння ототожнюють із могутністю роду, силою предків, що дає нове життя. У поєднанні із птахами та рослинними компонентами, дерево - це все живе на землі, що процвітає; місце нової сім'ї у всесвіті.
  • Рослинні візерунки: калина, дуб, виноград - символи достатку та благополуччя. Поєднання калини та дуба - сплетіння чоловічої та жіночої енергії, виноград - їх плодючість.
  • Хрест - Божа благодать. Він зачасту вписується у візерунок, благословляючи на створення нової сім'ї.
  • У геометричні фігури можуть бути закодовані обереги сім'ї символи роду. Одна з таких - Берегиня, що має старослов'янські корені. Це геометрична жіноподібна квітка, що є захисником та оберегом усього живого на землі та продовження його роду. 

Вишиваємо весільний рушник


Особливості вишивання весільного рушника

Вишивайте охайно як лицьову сторону, так і зворотню, щоб подружнє життя було чистим як ззовні, так і всередині. Уникайте вузликів і довгих переносів нитки, намагайтесь на виворітній стороні відтворити той самий візерунок, що і ззовні. Проте невеличкі помилки випорювати не варто, адже життя прожити без них неможливо.

Весільний рушник вишивається симетрично з двох сторін, середина лишається незашитою, символізуючи зв'язок із Богом (Боже благословення). Якщо використовуються символи, що ототожнюються з нареченими, зв'язок із Богом для них має бути відкритим, тобто ніякий інший візерунок не може бути вишитий вище за ці символи. Першою вишивається сторона нареченого ("плюс"), другою - нареченої ("мінус"). Майстрині варто не забути поставити помітку, щоб не сплутати їх. На весіллі наречені мають стати на заготовлену їм половину рушника.

Варто приділити особливу увагу основі рушника. Тканина має бути суцільним полотном, досить довгим (не менше за два метра), шоб на нього могли стати двоє наречених. Обирайте натуральну тканину, найкраще - льон, чи бавовна. Це може бути домоткане полотно чи вставки канви для вишивання.

У нашому інтернет магазині ви можете купити заготовку весільного рушника із вставками канви для вишивання.

І пам'ятайте: найголовніше - це почуття, які ми закладаємо у вишивку. Вишивайте з чистими думками та добрим серцем, тоді всі мрії та побажання молодим здійсняться.


Створення сайту AP-studio
Каталог украинских интернет магазинов Украина онлайн Украинский портАл UAShop.org Каталог интернет-магазинов Украины