050-193-555-8
063-921-555-8

Режим роботи:
10.00 - 18.00

050 193 5558

Домоткане полотно - найкраще для вишиванняВишивання - історично невід'ємна частина українського народу, нашого генетичному коду. І потяг до нього росте все більше із розвитком сучасного суспільства. Без сумніву, найкращим видом тканини для виготовлення української вишиванки є домоткане полотно. Але що ж такого особливого та ціного у ньому для наших майстринь?Машинна та ручна вишивка українських сорочок

Історія домотканого полотна

Історія цієї дивовижної тканини налічує багато сторіч. Із виникненням ткацтва (ще за часів неоліту), як ремесла на Україні ми спостерігаємо виникнення домотканого полотна. Як можна здогадатись із його назви - ткалось воно у домашніх умовах і процес цей тривав близько року кропіткої ручної праці (від висівання рослин до прядіння та самого ткацтва полотна), що мала неабияке сакральне значення. Наприклад, як голосить народне повір'я, перший клубок, що дівчина напряде належало кинути у вогонь "щоб ткалося так само швидко, як горить полум'я".

Найчастіше тканини виготовлялись із льону та конопель, рідше - з вовни. Вже із переходом до фабричного виробництва ближче до 18-19 сторіччя конопляні тканини були поступово витіснені бавовняними, як більш легкими в обробці та практичними у використанні.

Сучасне домоткане полотно та його переваги для створення вишитого етнічного одягу

У наш час домоткане полотно лишило свою назву, але майже повністю перейшло до фабричного виробництва. Щодо його сучасних властивостей - то вони й досі несуть у собі еталон якості, натуральності та спорідненості із культурною спадщиною України. Саме тому домоткане полотно - найкраще для створення етнічного одягу, рушників, тощо.

Найважливішою властивістю домотканого полотна для створення вишиванки є його чітка структура волокон. Переплетені ниті утворюють рівні та зручні для вишивання клітини, які, однакові по висоті та ширині, є запорукою ідеального візерунку. Щільність клітин та товщина волокон є різною, створеною під різні техніки оздоблення. Наприклад, при вишиванні бісером, тканина має бути більш міцною, для уникнення деформації, чи навіть псування під вагою бісеру.

Щодо складових властивостей домотканого полотна - воно, здебільшого є повністю натуральним (окрім випадків незначного додавання синтетичних волокон), виготовленим із традиційних рослин. Найшляхетнішою зпоміж них є льон, у можливому поєднанні із бавовною, або у чистому вигляді.


Отже, можна сказати, що домоткане полотно - це, з одного боку, натуральна, практична, приємна до тіла, зручна для вишивання тканина. А з іншого - справжня традиція нашого народу, складова його генетичного коду.

У нашому інтернет-магазині "Майстерна Вишиванка" абсолютно усі моделі виготовленні з 100% натурального домотканого полотна. Його приємні та корисні для тіла властивості, а також практичність та зручність вишивання ви можете перевірити самі: варто лише замовити сорочку під вишивку, або готову вишиванку з натурального домотканого полотна.


Створення сайту AP-studio
Каталог украинских интернет магазинов Украина онлайн Украинский портАл UAShop.org Каталог интернет-магазинов Украины