050-193-555-8
063-921-555-8

Режим роботи:
10.00 - 18.00

050 193 5558

Машинна та ручна вишивка сорочок: як відрізнити?Вишиванка - без сумніву, невід'ємна частина української культури, традиції та побуту. А для декого навіть більше - оберіг, святиня, сімейна реліквія. Тому до створення чи вибору вишиваної сорочки ми маємо підходити з максимальною уважністю.Машинна та ручна вишивка українських сорочок

Вишиванка створена вручну - плідна кропітка робота, у яку вкладено любов та старання майстрині. Сорочка може бути вишита різними техніками та з використанням різноманітних матеріалів (нитки, бісер, стрічки та багато іншого). Усі вони, на диво, прості у реалізації та, водночас, лишають широке поле креативу. Ручна вишивка на порядок дорожча за машинну, та більш цінна.

Машинна вишивка являє собою роботу вишивальної машини - за чітко розробленою схемою відтворюється будь-який візерунок чи зображення. Купити таку вишиванку можна у багатьох інтернет-магазинах та ринках, адже процес її створення дешевше та швидше, а отже і більш розповсюджений.

Як відрізнити ручну вишивку від машинної?

Найпершим показником способу вишивання сорочки є виворіт виробу (його зворотня сторона). Якщо сорочка вишита хрестиком вручну - зворотня сторона завжди буде складатись із тонких паралельних полос. Машинна ж - повторюватиме зображення "лицевої частини", немов дзеркало.

Ще одним моментом, на який треба звернути увагу при виборі вишиванки - це переноси нитки. У випадку ручної роботи, майстриня уникає переходів між частинами візерунку того ж самого кольору, маскуючи їх, чи обрізаючи нитку. У випадку ж машинної - наявні довгі "натягнуті" ниті на звороті виробу, що не є практичним із ризику зачіпок.

Якщо придивитись до "лиця" вишиванки, то важливим фактором є точність наслідування фактури тканини. Якщо сорочка вишита на домотканому полотні (спеціальна тканина із вираженими волокнами для зручного вишивання хрестиком), то майстриня, швидше за все, дотримуватиметься текстурних сполучень. Інша справа - машинна вишивка. Вона не може потрапляти у отвори між волокнами і тому малюнок виходить без врахування особливостей тканини (кожен вишитий хрестик захоплює різну кількість волокон).

У нашому інтернет-магазині "Майстерна Вишиванка" цінують ручну роботу. Ви маєте можливість замовити модель сорочки під вишивку та схему для вишивання та відтворити її власноруч. Або можете замовити вишивання обраної моделі у нас - найкращі українські майстрині із радістю вам у цьому допоможуть!


Створення сайту AP-studio
Каталог украинских интернет магазинов Украина онлайн Украинский портАл UAShop.org Каталог интернет-магазинов Украины